NOVINKY

Okresní kolo Plamen - jaro - Dobřív

26.5.2018

Asi není těžké uhodnout, v čem se tyto dva snímky liší... Po dlouhé sezóně, mnoha trénincích a předstartovní nervozitě vezeme ZLATO a BRONZ!!! Mladší soptíci udrželi dobře rozehrané karty z podzimu a z 8 týmu odváží ten největší pohár a nejcennější medaile. Prakticky od startu soutěže vedli o parník a tak to i zůstalo i v cíli. 

Tým starších nastupoval do jarní části z pátého místa, a tak jej čekal nelehký úkol - pokořit mnohdy o dost starší soupeře. O první dvě místa se do poslední chvíle prala bezkonkurenční družstva Volduch a Mirošova, přičemž druhé jmenované bylo nakonec úspěšnější. Našim cílem bylo urvat bronz a nervozita před poslední disciplínou - útokem - by se dala krájet. Zvláště když jsme zjistili, že cenný kov se nehoupe nijak vysoko. Druhý pokus se našim povedl lépe, než ten první a bylo jasné, že oba naše týmy si placku odvezou! 

Všichni trenéři jsou na vás, naše děti, moooc pyšní!

Poděkování rodičům za součinnost, tradičním "kuchařkám" za napečené provianty a SDH Podmokly za dopravu.

A kdo že si došel pro cenné kovy??

mladší: 

Adéla Slapničková, Verča Buštová, Krista Staňková, Kuba Drábek, Eren Redzhebov, Máňa Svobodová, Máňa Procházková, Zdeňka Kučerová, Šárka Chmelířová a Ája Tyslová

starší: 

Naty Kučerová, Anna Procházková, Áňa Hlavačková, Fanda Nachtigall, Sára Mašková, Eliška Töröšová, Láďa Král, Míša Pazáková, Tomáš Somr a Radek Tysl

trenérky: Bára Chaloupková a Jana Pitnerová

rozhodčí: Luba Chrz a Jirka Krupička

výsledky: 

mladší: 1) Mlečice 10b, 2) Volduchy 26b, 3) Mirošov 27b, 4) Dobřív 27b, 5) Týček 32b, 6) Kříše 32b, 7) Osek 33b, 8) Kařez 61b

starší: 1) Mirošov 13b, 2) Volduchy 13b, 3) Mlečice 20b, 4) Kříše 28b, 5) Němčovice 30b, 6) Dobřív 44b, 7) Osek 46b, 8) Strašice 64b, 9) Kařez 70b

Noční soutěž Kařez 

28.4.2018

Tak jako vloni, i letos jsme se zúčastnili hasičské soutěže - nočního běhu, tentokrát v Kařeze. Přálo nám i počasí - nepršelo a bylo tepleji než minulý rok. 

Oproti loňsku jsme zdvojnásobili počet soutěžních týmů, a to na čtyři!! A protože s dvaceti dětmi je trošku složitější doprava, rádi jsme využili nabídky sousedního SDH Zvíkovec, které nám s transportem dětí ochotně vypomohlo. 

Soutěž měla zázemí, start i cíl u místní sokolovny, kde bylo dost vyžití pro naše soptíky, kteří si tak krátili čas před startem. Pochopitelně nám cestou a během čekání zase trochu vyhládlo, a tak právě dovezené plato luxusních palačinek nebo jiných proviantů bylo povoleným dopingem. Startovalo se ještě za šera. Nejdříve děti z přípravky, a pak konečně týmy mladších a starších žáků. Vzhledem k velkým rozestupům startovních čísel jsme si museli funkce rozdělit. Muži vypomáhali na trati jako rozhodčí, my ženy jsme kompletovaly týmy, aby včas odstartovaly. Po návratu prvního z nich se Bára ujala nekonečného opekání párků pro absolventy náročné trati. Po doběhnutí všech našich týmů, získání odměny, opečení všech párků, dojedení nafasovaných dobrot jsme mohli začít nahánět děti zpět do aut. Rozvoz proběhl bez problémů a jak děti, tak my jsme se těšili, že svá unavená těla složíme do postelí. 

Týmy:

č 4: Adélka, Dominik, Zdenička, Klárka, Verča

č. 7: Máňa P., Eren, Andrejka, Krista, Šárka

č. 17: Naty, Radek, Kuba, Tomáš, Máňa S.

č. 29: Eliška, Sára, Láďa, Míša, Áňa H.

rozhodčí: Luba, Jirka S., Jirka K.

trenérky: Bára a Jana

Poděkování všem těm, kteří se nám starají, aby nám nevyhládlo. :-)

Celkové výsledky brzy dodá OSH Rokycany. 

Nové kšiltovky od sponzora

4.4.2018

Díky rodině Meszárošových jsme obdrželi nové kšiltovky, které zaplatil sponzor UNICAM SYSTEM.

Děkujeme

Hasičské pexeso a uzle v Týčku

17.3.2018

Po zimní přestávce jsme se poprvé zúčastnili tradiční doplňkové soutěže našeho okresu - turnaje v pexesu a doplňkové soutěži ve vázání uzlů. 

Ačkoliv nejsme mezi ostatními žádní nováčci a se soutěžní atmosférou máme zkušenosti, nečekaně jsme poprvé pohořeli. 

Turnaj v pexesu byl rozdělen na dvě kategorie - mladší a starší. Ani v jedné se nikdo z našich neumístil na prvních třech místech, což bylo ostatně v takovém množství zúčastněných opravdu těžké a mnohdy hrála roli mezi úspěchem a neúspěchem navíc také náhoda.

Ovšem neúspěch ve vázání uzlů byl více než výmluvný. I když se tato soutěž do celkového hodnocení hry Plamen nezapočítává, byla pro náš tým zdviženým prstem a zároveň zdravou motivací do dalších soutěží.  

účastníci:

mladší:  Meszárošová N., Staňková K., Uher V., Slapničková A., Buštová V.

starší: Töröšová E., Hlavačková A., Král L., Pazáková M., Mašková S.

trenéři: Bára Chaloupková, Jana Pitnerová a Jirka Svejkovský

za naše SDH mezi rozhodčími: Luboš Chrz, Jirka Krupička

Vánoční hasičská stezka

16.-17.12.2017

V loňském roce jsme absolvovali Vánoční hasičskou stopovanou... A tak i letos jsme naše mladé hasiče nechtěli o poslední akci letošního roku ochudit. Cílem bylo pokud možno loňskou akci ještě trumfnout, což se, myslím, povedlo.

Pečlivé přípravy vrcholily ještě v den konání Vánoční hasičské stezky. Nedočkavé děti nám spolu se svými rodiči zavalily předsálí hasičské zbrojnice neskutečnou hromadou zavazadel. Protože počasí bylo mrazivé, zahřáli jsme děti hned po příjezdu horkým čajem a prvním chodem z našeho menu, sladkou roládou a chlebíčky od oslavenců Nelly a Kuby. Poté se již čekalo na tmu, což bylo podmínkou zahájení stezky. Mezitím jsme dětem nafoukli balónky a zahájili volnou zábavu (diskotéka, fotbálek), při které měly příležitost se dostatečně vyřádit, aby se pak později soustředily na pravidla samotné stezky.

Kolem páté večerní jsme omotáni veškerým teplým oblečením před vchodem hasičárny odstartovali dobrodružný program. Kluci, Jirka s Lubošem, měli na starosti schovávat svítící indicie a zapalovat svíčky na všech stanovištích tak, aby je děti nezpozorovaly. Protože jsme nevěděli, kam přesně vyrazit, bylo potřeba najít celkem pět svítících indicií s nápovědou osvětlených stanovišť a úkolů zároveň. Za každou disciplínu bylo ve hře pro každého vždy jeden či tři body, za nalezení indicie navíc další tři prémiové body. Ovšem kdo do kterého ze dvou týmů patří a pro koho své body sbírají se děti nedozvěděly. Cílem bylo utužit tým a zvyknout děti na to, co už jim doufáme není cizí... Že jsme i přes rozrůstající se počet stále jeden tým.

U Vánočního stromu jsme splnili první úkol, a to vědomostní disciplínu plnou zapeklitých otázek na hasičské téma. Dalšími dvěma úkoly jsme potrénovali na noční běh, který nás v příštím roce čeká... Házení míčky do basketbalového koše a granáty do ohniště byla dobrá improvizace a bylo vidět, že máme co zlepšovat, abychom mohli se zkušenější konkurencí bodovat. Ovšem poslední disciplína (štafetový běh s míčky), při které jsme rafinovaně rozdělili děti do čtyřech družstev, se vydařila. V sázce bylo deset bonusových bodů a tak bylo pořád o co hrát. I když stále naši soptíci nevěděli, do kterého týmu patří, snažili se i tak. Na závěr jsme ještě našli poslední indicii, ve které trošku tajemně stálo, že máme jít na místo, kde září hvězdy nejjasněji, odtud bude vidět cíl... A tak jsme se vydali za kostel na louku, kde zmatené děti hledaly další ozářené stanoviště. Ovšem hvězdy zářily jen na obloze v podobě ohňostroje, o který se postarali Jirka s Lubošem.

Pak už jsme celí promrzlí chvátali do hasičárny, kde přibyl vánoční stromeček. Děti byly ještě zmatené, protože vůbec netušily, do kterého ze dvou týmů patří a kdo vlastně vyhrál. A protože na stezce vydaly hodně energie, museli jsme večerní program zahájit večeří a až poté odtajnit vítěze stezky... Sice zvítězil tým Tatrovka před Avií, ale to nebylo v ten den podstatné. Podstatné pro nás trenéry a ve vzpomínkách i pro děti bylo, že jsme se sešli v plném počtu a zažili spoustu legrace a to nás ještě čekala večerní diskotéka s veselým focením, tradiční hrou s ubývajícími židlemi a dobrodružné přespání, ale nepředbíhejme, protože na naše děti čekalo ještě jedno překvapení...

I když dárky bývají často pod stromečkem, my jsme dopředu upozorňovali, že letošní rok byl pro nás co se týče výdajů náročný a dárkem je "jen" dnešní den. Kdyby jsme mohli popsat ty kamenné tváře a zklamání, které se v našich soptících odehrávalo... Ovšem to bychom nebyli my, abychom v poslední chvíli nepřekvapili. Dárky byly se stromečkem bezpečně spojeny dlouhým provázkem a ukryty ve vedlejší místnosti. Tohle když se rozkřiklo, nemohli jsme ani jednoho hasiče udržet. Batohy s párty skleničkami udělaly velkou radost a večer mohl spontánně pokračovat dál. A že to byl dlouhý večer!!

Po raním probuzení jsme museli to naše tábořiště začít trošku poklízet a po snídani se pozvolna připravovat na transport domů.

Na závěr bychom chtěli poděkovat již tradičně štědrým maminkám, které nás zásobily pochutinami a všem rodičům za součinnost. I když jste nemohli být s námi, vězte, že jsme si to všichni opravdu užili.  

Hra Plamen - podzimní kolo - Dobřív

14.10.2017

Konečně jsme absolvovali všechna kola hry Plamen! V nové sezóně 2017/2018 jsme absolvovali její první část, podzimní kolo, sestávající se ze závodu požární všestrannosti a ze štafety dvojic. Vybaveni novými uniformami, sladkým i slaným dopingem, v nebývale teplém počasí jsme znovu okusili závodní atmosféru. Loni jsme na této části soutěže chyběli, a tak byla očekávaní veliká... Jako nejpočetnější SDH jsme složili hned dva týmy starších a dva mladších soptíků. Ani při tomto startu jsme se nevyvarovali drobným zaváháním. Ovšem všechny pětky nás, trenéry, překvapily svým kvalitním výkonem. Až nečekaně jsme nasadili vysokou laťku pro jarní část a všechny děti si navíc soutěž maximálně užily. Jedinou kaňkou na celém programu byla absence závěrečného vyhodnocení, které by obzvlášť pro naše SDH chutnalo sladce.

Mlečice ml. 1: Šárka, Maruška P., Eren, Andrejka, Adélka (1. místo z 12. družstev)

Mlečice ml. 2: Klárka, Nelly, Verča, Vašík, Kristýnka (8. místo z 12. družstev)

Mlečice st. 1: Sára, Eliška, Láďa, Anička H., Míša    (5. místo z 13. družstev)

Mlečice st. 2.: Tomáš, Kuba, Natálka, Maruška S., Anička P. (6. místo z 13. družstev)

Hasičský tábor Bujesily

1.-3.9.2017

Na konec prázdnin jsme naplánovali odměnu pro naše nejpilnější hasiče, a to třídenní tábor v chatce poblíž Bujesil. Přípravy na tento vrchol a závěr sezóny 2016/2017 nám kazila snad jen předpověď počasí, která byla vzhledem k teplému létu nepříznivá...

Nenechali jsme se odradit a v počtu deseti dětí, čtyřech dospělých, zdravotnice a dvou psů jsme v uplakaném pátečním odpoledni vyrazili směr chata.

Jako první jsme ubytovali děti a rozdělili postele. Bára a já jsme se postaraly o svačinu a teplý čaj, který rozehřál tuhnoucí končetiny. Muži, Jirka a Luboš, se postarali o technické zázemí. Jelikož jsme měli trošku polní podmínky, bez tekoucí vody, elektřiny a jen s minimálním osvětlením, čekaly nás dny plné improvizace.

Děti, které se obešly bez moderní techniky ani nevnímaly, jak hodiny plynnou. Jediné, v čem měly přehled byl denní program a jídelníček, pochopitelně.

První úkol, při kterém jsme intenzivněji zapojili děti byl sběr dřeva na večerní táborák. Nepřímo se tak podílely na přípravě večeře. Vzhledem k času jsme totiž opekli buřty, klobásy či párky. A znovu se prolévali hřejícím čajem. Uspat hasiče plné očekávání byl oříšek, ale nakonec padl i ten poslední narušitel a údolí Berounky ztichlo.

Našim ponocovalům jsme ovšem neodpustili budíček, a to hned v sedm ráno. Následovala rozcvička a poté sice omezená, ale důsledná hygiena. K snídani se podávaly napečené dobroty našich trenérek či maminek a namazané chleby čtyřech druhů. Bylo zkrátka třeba se posilnit před dopoledním programem, jenž měl být zároveň přípravou na jednu z disciplín podzimního kola hry Plamen. 

Střelba ze vzduchovky bavila všechny zúčastněné. Nejlepším střelcem byl vyhlášen Kuba Drábek, který hned na první pokus sundal všechny tři špalíčky a i poté udržel kvalitu střelby nečekaně vysoko. Mezitím, co se muži starali o naše střelce jsme s Bárou už tančily v kuchyni a chystaly omáčku na špagety. Podle toho, že děti vždy u jídla mlčely a vzorně jedly lze soudit, že jim připravené menu opravdu chutnalo. Chvíli na slehnutí vydatného oběda vystřídalo rozdělení svačinek a pak hurá na výlet.

Vzhledem k tomu, že jsme předem neprozradili, kam vlastně vyrážíme, byl pochod na Krašov překvapením. Počasí nám tentokrát přálo, a i když na druhé straně řeky popustilo uzdu fantazie, nás nechalo v suchu. I díky tomu jsme nemuseli pospíchat a užili si nádherné výhledy z hradeb této dnes již zříceniny. A jak to tak bývá, na každém správném hradě se nachází poklad, tentokrát v podobě originálních placek, které si děti hned hrdě připnuly. Cestou zpátky jsme improvizačně zařadili vědomostní test z historie a hasičiny, jejž vyhrál Eren Redzhebov. Na závěr výletu jsme si ještě vyzkoušeli, jestli děti přes prázdniny nezapomněly ovládat buzolu a bylo vidět, že některé mírně tápaly... 

Pak už jsme spěchali do tábora, kde nás poctil svou návštěvou mlečický hasič Pavel, který jako první vyzkoušel sílu našich soptíků. Přetahování lanem byla doplňková disciplína před večeří, ale nakonec i u ní se zažilo spousta legrace a emotivního fandění. Po takovém sportovním výhonu nebyl div, že gulášovka mizela z talířů doslova před očima. Abychom se s Bárou mohly brzy přidat k večernímu programu, poslaly jsme na utírání nádobí již osvědčené pomocnice Elišku se Sárou. Jen na vysvětlenou... utírání nádobí a pomoc v kuchyni bylo totiž trestem za menší přestupky, ale některé děti tuto službu vykonávaly zcela dobrovolně. 

U táboráku jsme zažili i dojemné až smutné chvilky, a to proto, že náš tým musí opustit jeden z nejvšestrannějších mladých mlečických hasičů, Eren Redzhebov. Taková chvíle si žádala přípitek v podobě dětského šampaňského. Předaný pamětní list byl až symbolicky provlhlý říčním ovzduším, a tak jsme naše slzičky, které jsme měli všichni na krajíčku, utírali do rukávů... Abychom rozbili tuto smutnou chvilku, spontánně jsme začali hrát tichou poštu, jež nečekaně rozpoutala salvy smíchu.

A protože se sliby mají plnit, musel Jirka připravit noční bojovku a některé děti překonat svůj strach. Zúčastnily se nakonec všechny, některé opakovaně a bez baterky. I přes tyto emotivní zážitky bylo na rozdíl od pátku snadnější zahnat děti do spacáků. Netrvalo ani dlouho a chrněla celá chata.

Ráno nás čekal totožný program: budíček - rozcvička - hygiena - snídaně. Jako bonus ještě v pozdních večerních hodinách Jirka připravil brambory pečené v alobalu, které díky žhavému popelu vydržely teplé až do snídaně. Pak už nastala doba balení, úklidu a odjezdu. I když byl pobyt krátký, zážitků si vezly děti domů spoustu a i beze slov jiskřičky v jejich očích prozrazovaly, že se tábor skutečně povedl. My dospělí jsme nejvíc toužili po očistné lázni a k početným zážitkům jsme si navíc odvezli originální přezdívky: Bára - Želatinka, Jana - Rosolinka, Jirka - Žvejkal, Luboš - Lubo. Raději nepátrejte po významu těchto slov. :-)

Na závěr bychom chtěli poděkovat:

  • všem rodičům za součinnost a sponzorské dary

  • dětem za poslušnost a příjemně strávené chvilky

  • všem dospělým účastníkům tábora za veškerou pomoc a součinnost

Na brzkou shledanou

Za SDH Mlečice Jana Pitnerová

Výročí SDH Chlum

26.8.2017

Hned týden po výročí v Podmoklech jsme nemohli chybět na obdobné akci v obci Chlum. Ochuzeni o Erena, Kubu a Marušku S., naopak posilněni o Sáru jsme předvedli požární útok. Díky tropickému počasí se děti mohly osvěžit v proudech vody a kdyby nedošla, jsou tam snad ještě teď. Dospělí měli na programu závod ručních stříkaček. Vzhledem k tomu, že se téměř všichni dospělí mlečičtí hasiči účastnili zátahu na právě oženěného hasiče Michala Koláře a jejich příjezd byl nejistý, spontánně vznikl nápad, že složíme tým z trenérek a maminek našich malých hasičů. A jak to dopadlo? Obsadily jsme třetí místo před dvěma mužskými týmy! Počasí i program se nadmíru vyvedly, krásně strávené sobotní odpoledne v přátelské a pohodové atmosféře. 

Výročí SDH Podmokly

19.8.2017

Prvním naším setkáním po dvouměsíční pauze bylo výročí SDH Podmokly. Účast na této akci byla pro nás samozřejmostí nejen proto, že hned pět členů mladých hasičů pochází z této sousední vesnice. Po slavnostním průvodu a křtu nového vozidla se přistoupilo k doprovodnému programu, který nejmladší členi SDH Mlečice významně obohatili. Nejprve předvedli štafetu 4x60, poté štafetu dvojic a na závěr královskou disciplínu, útok. Na to, že děti od poslední soutěže vůbec netrénovaly, nikde významněji nezaváhaly. A největší radost nám udělala Míša Pazáková, která celý rok odolávala našemu přemlouvání, až nakonec právě na této akci přišla sama a zatoužila být členkou soutěžního týmu. 

Hasičská stopovaná aneb po stopách truhly poustevníka

14.6.2017

S hasičským kroužkem jsme se dnes rozloučili hledáním truhly poustevníka v mlečických lesích. Obsah truhly byl až do konce opředen tajemstvím, o to víc byly děti namotivované. Aby to neměly tak lehké, samo sebou jsme jim cestu "ztížili" hasičskými úkoly...

Na samotném začátku jsme dvanáct účastníků nalosovali do tří týmů, které mezi sebou soupěřili o celkové prvenství. 

tým zelený: Krystina Beidaková, Michalela Pazáková, Veronika Buštová, Maruška Procházková

tým červený: Eliška Töröšová, Maruška Svobodová, Sára Mašková, Zdenička Kučerová

tým žlutý: Adélka Slapničková, Eren Redzhebov, Láďa Král, Kuba Drábek

Poté jsme se vydali na trasu dlouhou cca 3 km, kde na naše soptíky čekalo 5 úkolů + 2 bonusové a samotné hledání truhly. 

První z disciplín se nacházela v prostorách mlečických nádrží. Tam měly děli za úkol obléknout hasiče k zásahu. Oblečení/výstroj byla ukryta na lístečcích poschovávaných v okolí. Ten tým, který jako první našel všechnu výstroj a zároveň vyloučil chyták, byl ohodnocen třemi body (další po 2 a 1 bodu). 

Další disciplína byla rychlovka na bystrost. Najít alespoň 4 rozdíly na obrázku bylo opravdu o vteřinách. 

Třetí disciplína prověřila znalosti hasebních látek a prostředků, když měly týmy uhasit tři požáry správnou hasební látkou z pěti možných. A i do třetice byl nejrychlejší červený tým. 

Čtvrtá disciplína byla práce pro jednoho člena z každé skupiny. Pomocí buzoly měl určit, na jaké světové straně se nachází vyznačený bod v barvách jejich týmu. Ze začátku byla orientace oříškem, ale nakonec se všichni tři dobrovolníci dobrali správného výsledku. Ostatní se doslova prali o bonusový bod, který mohli získat tím, že našli ztracenou mapu pokladu. Červený tým opět nezaváhal... 

Poslední znalostní disciplínou bylo nalezení vybavení štafety 4x60, jež bylo ukryto na lístečcích na okraji lesa. Každý tým měl tedy za úkol najít čtyři obálky, a po jejich rozbalení správně určit, jak jdou překážky za sebou. Tentokrát zazářil žlutý tým. 

To už jsme zvídavé děti nemohli zastavit a ty se jaly dle mapy hledat truhlu poustevníka. Zanedlouho jsme jí společnými silami našli, jenže její obsah byl zamčený a najít klíč znamenalo získat pro svůj tým rovné tři bonusové body a pro celý kolektiv obsah truhly. Bystré oko měl nakonec Jakub z týmu žlutých a ještě tak vyhodnocení výsledků zdramatizoval. Nakonec ale dominantní červený tým zvítězil o jediný bod před žlutým, s odstupem za nimi třetí místo obsadil tým zelených. O poklad v truhle jsme se spravedlivě podělili a v horkém počasí byla objednaná zmrzlina s dovozem až k nalezenému pokladu příjemným bonusem. 

Okresní kolo Plamen Břasy

jarní část - 27.5.2017


A je to tu! Poprvé naostro ukážeme, co jsme celý rok pilovali. Noční běh v Dobřívě pro nás znamenal vyzkoušet si závodní atmosféru, ale teprve jarní kolo Plamen nás skutečně prověří... Hned na úvod jsme získali penalizaci za neúčast v podzimní části kola Plamen, a to poslední místa ze dvou disciplín (10. misto +10 a 4. místo +4 body). Na vítězství si sáhne jen to družstvo, které bude mít bodů nejméně. Naši bojovníci se handicapem nenechali odradit a již od rána nám dělali radost. Prvenství vybojovali hned ve třech disciplínách (+1+1+1) ze čtyř možných. V konečném součtu s 19ti body jsme brali stříbrné medaile! 

výsledky:

https://www.oshrokycany.cz/0_prilohy/.jpg

Okrsek Mlečice - předváděcí akce

20.5.2017

Týden před naší hlavní soutěží se děti postaraly o ukázku natrénovaných disciplín hry Plamen při Okrskové soutěži v Mlečicích. 

Byla to jedinečná příležitost pro všechny rodiče, vidět své ratolesti v akci tak blízko domoviny. Opět jsme mohli všechny děti chválit. Za bouřlivých ovací všech přítomných vystřihly štafety požárních dvojic, štafety 4x60 a požární toky. Na závěr děti obdržely malou odměnu v podobě občerstvení. Tečkou programu byla k radosti těch nejmenších pěna od SDH Zvíkovec.

Noční běh Dobřív

22.4.2017

Naše první ostrá soutěž. Jedná se o doplňkovou soutěž celého ročníku soutěže Plamen. Děti se popraly s nervozitou i tmou skvěle. Jedinou mezerou v našem výkonu byly hody na cíl, ať už granátem, tak míčkem. Tam děti nasbíraly dost trestných. Běh i další disciplýny byly bez větších problémů. Celkově se účastnilo 28 týmu po 4-5ti účastnících. Nutno dodat, že naši zelenáči měli na trati konkurenty ve věku od 6-15ti let, tzn. nešlo pochopitelně ani tak o výsledek, ale o účast samotnou.

Složení týmů:

č.5: Ladislav Král, Nelly Meszárošová, Natálie Kučerová, Marie Procházková, Veronika Buštová

č.17: Eliška Töröšová, Adéla Slapničková, Eren Redzhebov, Sára Mašková, Marie Svobodová

umístění: č. 5 - 11. místo, č. 17 - 23. místo